Як підготуватися до автоподорожі?
Збираючись у поїздку або вирушаючи в довгоочікувану відпустку, обов’язково потрібно підготувати список справ, щоб зробити їх до подорожі, і скласти список речей у дорогу. При цьому чек-лист справ краще починати писати за 2-3 місяці до поїздки, щоб все встигнути. Також потрібна ґрунтовна підготовка, якщо ви збираєтеся їхати разом із дитиною.
Що зробити перед подорожжю?
За пару-трійку місяців до поїздки складіть чек-лист усіх справ, пов’язаних із підготовкою до від’їзду. Найпершим пунктом у цьому списку запишіть перевірку закордонних паспортів. Подивіться термін закінчення дії закордонного паспорта і звірте з вимогами тієї країни, куди збираєтеся їхати. Підготуйте міжнародні водійські посвідчення та інші документи, які можуть знадобитися в дорозі. Також забронюйте квитки, готель і квитки на заходи.
Обов’язково оформте медичну туристичну страховку для себе і всіх, хто планує з вами їхати. Не слід ігнорувати вказаний пункт, навіть якщо в країні перебування це не буде обов’язковою вимогою. Коли відпочинок за планом активний або екстремальний, то оформляйте медстраховку, яка буде покривати екстремальні види спорту.
Під час поїздки можуть трапитися непередбачені обставини, тому завчасно зробіть копії документів у паперовому або електронному вигляді, запишіть важливі номери телефонів, маршрут поїздки й особисті паролі для пошти. Для цього зручно взяти з собою компактний блокнот і ручку. Вони ж можуть стати в нагоді і в дорозі. Якщо раптом загубите документи, то підготовлені копії підійдуть для встановлення вашої особистості.
Рекомендується вивчити культурні та національні особливості тієї країни, куди ви збираєтеся. Це попередить неприємні або незручні ситуації і навіть збереже ваші гроші, здоров’я і безпеку.
Наприклад, у Нідерландах за прогулянку пішоходів по велодоріжках можна отримати штрафні санкції і сильний осуд оточуючих. У Польщі не можна розпивати алкогольні напої і палити на вулиці. Недотримання цього правила може призвести до штрафу. Цікаво, що в Японії до чайових ставляться як до образи. Такий жест може бути трактований як непрофесіоналізм обслуговуючого персоналу, якому потрібні гроші на додаткову освіту.
При відвідуванні країни заздалегідь уточніть, які щеплення необхідно попередньо зробити. Деякі вакцини потрібно робити за пару місяців до дати від’їзду. Рекомендується пройти таких лікарів, як:
- терапевт;
- окуліст;
- стоматолог.
Якщо є потреба, бажано пройти й інших вузьких фахівців і здати базові аналізи.
За кілька днів до від’їзду добре буде, якщо ви підготуєте взуття, аксесуари та одяг для подорожі. Брудні речі можна встигнути здати в хімчистку, а взуття — відремонтувати і привести до ладу. Можливо, доведеться щось докупити.
Щоб не переплачувати за багаж в аеропорту, попередньо вивчіть тонкощі його провезення. У кожної авіакомпанії можуть бути встановлені свої правила і норми. Щодо ручної поклажі існують такі обмеження, як заборона на провезення гострих і небезпечних предметів і рідин понад 100 мл об’ємом.
Обов’язково купіть валюту в євро або доларах, поповніть телефон і підключіть міжнародний роумінг. Зателефонуйте своєму оператору і уточніть, як активувати цю послугу. Перевірте залишок рахунку перед від’їздом.
І ще один нюанс — попросіть когось забирати вашу пошту, оскільки переповнена поштова скринька або сповіщення в дверях дадуть зрозуміти оточуючим, що вас давно немає вдома. А це може спровокувати інтерес зловмисників.
Що необхідно взяти з собою в дорогу?
У дорогу з собою візьміть кілька важливих предметів. Перш за все це медична аптечка. Вона особливо актуальна в автоподорожах. Оскільки в багатьох країнах в аптеці товари відпускаються тільки за рецептом, заздалегідь краще купити основні ліки. Приблизний перелік включає:
- йод, бактерицидний пластир або перекис водню — для ран, порізів і саден;
- активоване вугілля, «Смекта» і ферменти — при проблемах зі шлунком;
- «Анальгін», «Спазмалгон», «Цитрамон» — для зняття болю і спазмів;
- антигістамінні препарати — при алергіях (повинні бути обов’язково під час будь-яких поїздок);
- противірусні та протизастудні препарати — для усунення застуди та вірусних інфекцій.
Також в аптечку беріть із собою електронний термометр, вату і бинт.
Незважаючи на популяризацію безготівкових платежів, розрахунків по карті, беріть із собою готівку у валюті країни. Великі купюри краще розкласти в кілька місць у валізі або сумці. Рекомендується при собі мати натільний гаманець в стилі бананки, куди можна складати всі дрібні купюри і цінні документи. З документів беріть із собою:
- банківську карту;
- медстраховку;
- посадковий талон;
- блокнот і ручку;
- бронь готелів;
- гроші.
З одягу обов’язково візьміть футболки, светр, штани, білизну, шкарпетки, окуляри і футляр. З косметики не забудьте зубну щітку і пасту, крем, дезодорант, вологі серветки, гребінець і бальзам для губ.
Які можуть виникнути труднощі в подорожі та як це передбачити?
Під час подорожі бувають моменти, до яких можна бути непідготовленими. Найчастіше труднощі виникають при автопоїздках, заселенні в готель, поганій погоді і втраті багажу.
Під час поїздки на автомобілі в дорозі можуть трапитися поломки, непередбачені ситуації на дорогах, несправність GPS-навігатора і відсутність парковок. У машині краще мати запас моторного масла, домкрат, запасне колесо, насос, манометр, трос і антифриз.
При заселенні в готель можуть виникнути проблеми, коли у ванній кімнаті відсутні гігієнічні засоби, не ловить вай-фай або мало їжі. Будь-які моменти потрібно вирішувати максимально коректно з персоналом готелю, даючи чітко зрозуміти, в чому полягає ситуація.
У разі втрати багажу в аеропорту або на вокзалі (якщо в подорожі користувалися не тільки автомобілем) зверніться до адміністрації. Коли у втраті винен перевізник, він зобов’язаний шукати вантаж після заяви пасажира про його неотримання.
Що треба взяти з собою, якщо в подорож берете дитину?
Коли в подорож їдуть не тільки дорослі, але й діти, то додатково планується ряд речей виключно для маленьких пасажирів. При поїздці на власній машині важливо подбати про наявність дитячого автокрісла. Із собою в дорогу важливо взяти такі речі:
- їжа;
- вода;
- засоби гігієни;
- ігри та розваги;
- аптечка.
Для перекусів підійдуть овочі, тверді фрукти, печиво, сухофрукти або желейні цукерки. Для малюків зручно брати готові фруктові пюре в тюбиках. Також візьміть із собою вологі серветки і паперові рушники. Обов’язково повинні бути засоби для дезінфекції рук, підгузки для найменших. Розвагами в машині можуть стати розмальовки, книги, іграшки та аксесуари з мультиками.
Для малюка в аптечку покладіть засіб від нудоти, жарознижуючі і болезаспокійливі ліки, протиалергічний препарат, ватяні диски і бактерицидний пластир.
Також під час поїздки з дітьми візьміть їхні свідоцтва про народження. Вони можуть знадобитися на прикордонному контролі. Якщо з дитиною їде один із батьків, то обов’язково оформіть нотаріально завірений дозвіл, що вивезення дитини погоджене із другим із батьків. У ситуації, коли з дітьми їдуть тільки бабуся і дідусь, на онуків оформляється нотаріально завірений дозвіл на виїзд від обох батьків.
ДОДАНО В ПОРІВНЯННЯ:
Знижка на комплект товарів
Офіційні умови акції
- З 1.04 по 31.12 купуйте аксесуари разом із валізою чи дорожньою сумкою та гарантовано отримуйте знижку -10% на обраний аксесуар у чеку.
- За зниженою ціною Ви можете придбати: подушки, чохли, органайзери та багато іншого.
- При умові купівлі однієї валізи чи дорожньої сумки Ви отримує знижку на один аксесуар у чеку.
- Знижка надається на аксесуар, якщо його початкова ціна була повною і без знижки.
- Знижка буде надана в автоматичному режимі при дотриманні усіх правил акції
- Акція діє в усіх магазинах мережі та в інтернет-магазині.
Кешбек зараховується у вигляді бонусів на рахунок учасника програми лояльності:
- Активний через 14 днів після начислення.
- Баланс можна перевірити в особистому кабінеті у розділі «Загальна інформація»
- Накопиченими бонусами можливо оплатити до 50% вартості наступної покупки.