Як обрати шкільний рюкзак першокласнику?

Рюкзак - зручна річ для всіх. Тому що рюкзаки та ранці відрізняються місткістю при зовнішній естетичності. Вони не здаються величезними або неосяжними, але при цьому в них легко помістити всі потрібні речі та предмети.

Лікарі до того ж давно підтвердили перевагу рюкзаків перед сумкою або портфелем на одне плече: навантаження рівномірно розподіляється на плечі, постава випрямляється сама собою. А ось вага рюкзака як би відтягує спину і плечі назад, через що послаблюється навантаження на легені.

Особливо це важливо для школяра, який тільки починає свій шлях до школи, кожен день йому належить носити з собою зошити і підручники. Тому варто заздалегідь подбати про його комфорт і здоров'я.

Але ось перед батьками постає інше питання: як правильно вибрати якісний рюкзак для першокласника. Розберемося з цим питанням, щоб не виникало труднощів.

Які параметри рюкзака враховують: вага, розмір

ДСТУ передбачає особливі правила при виготовленні рюкзаків для учнів початкової школи. Відповідно до них вага ранця не повинна перевищувати одного кілограма.

Але при цьому батькам потрібно ще й стежити за наповненням вже купленого рюкзака. Так, його маса в цілому не повинна перевищувати 10% від ваги самої дитини. Інакше постраждає не тільки спина, але може зіпсуватися і здоров'я школяра в цілому.

Частою помилкою батьків стає рішення купити першокласнику рюкзак на виріст, думаючи, що і в четвертому класі він прекрасно помістить туди своє канцелярське приладдя.

Виробники склали загальну таблицю розмірів, по якій можна обчислити необхідні вам розміри рюкзаків в залежності від параметрів самої дитини:

Дитячий рюкзак

 • при зрості до 1 метра підходить рюкзак розміром XXS;
 • зріст 100-115 см — XS;
 • 115-130 см — S;
 • 130-145 см — M;
 • 145-175 см — L;
 • для підлітків вище 175 см підходить розмір XL.

За допомогою такої таблиці ви не помилитеся у виборі ранця для учня 1 класу. Для нього підходить обсяг близько 11-13 літрів. Цього цілком достатньо для перенесення підручників і зошитів.

Хоча розмір ще залежить і від школи, де вчиться ваша дитина. Тому що технологічне обладнання дозволяє використовувати невелику за розміром сумку, щоб вмістити туди всього лише планшет. А ось якщо дитина регулярно відвідує додаткові спортивні гуртки, танці, то йому потрібен об'ємний рюкзак, в якому поміститься змінний одяг і взуття.

Особливості пошиття ранців

Невеликий рюкзак з Міккі Маусом

Наступний пункт, на який варто звернути увагу, - ширина та матеріал лямок, нагрудний ремінь, використані матеріали та інші особливості конструкції і пошиття.

Які бувають лямки?

Хороша лямка для шкільного рюкзака повинна повторювати силует букви S, тоді ранець щільно прилягає до спини, а навантаження рівномірно розподіляється по хребту. Така модель підходить не тільки для першокласників, а й для старших учнів.

Для малюків важлива і ширина цієї лямки - досить 4-5 сантиметрів. Цей параметр теж допомагає розподіляти масу вантажу і підтримувати баланс. Тому що в протилежному випадку передавлюються судини, виникають головні болі і неприємні відчуття в м'язах.

Для лямок зазвичай використовують щільну тканину з одного боку, а зі зворотного (внутрішнього) додають сітчастий матеріал. Таке рішення має кілька переваг:

 • присутня циркуляція повітря;
 • спітніти дійсно стає складно;
 • забезпечує хороше зчеплення і не ковзає по одягу.

Тому звертайте увагу на лямки: від них безпосередньо залежить комфорт дитини.

Нагрудний ремінь

Шкільні рюкзаки з нагрудним ременем стали робити порівняно недавно, взяли цю новинку з туристичного аналога. Такі елементи значно знижують тиск на спину і запобігають ковзанню ранця по тілу. Виходить, що він щільно прилягає до спини і не заважає дитині.

Ще одна важлива деталь, яку бажано враховувати під час купівлі хорошого рюкзака, - світловідбиваючі елементи. Вони вшиваються в бічні або торцеву частину рюкзака. Статистика показує, що такий матеріал в 6 разів знижує ймовірність ДТП за участю пішоходів.

Ортопедична спинка: переваги

Найважливіший елемент гарного ранця для учня молодших класів - ортопедична спинка. З її допомогою дитина не горбиться. Саме в цьому віці кістки формуються і зміцнюються, тому важливо не заробити собі проблем з хребтом.

Якщо ортопедична спинка зроблена якісно, ​​то це істотно зменшує ризик виникнення хвороб у школяра. До того ж дитина просто так не стане справжнім школярем, який тягає з собою відразу багато підручників. В такому випадку рюкзак з ортопедичною спинкою стає надійною опорою для його спини.

Які моделі рюкзаків вибирають?

Зручні лямки та спинка для рюкзака

Найбільш популярні варіанти для першокласників:

 • ранець з Міккі Маусом - красивий, легкий і місткий;
 • рюкзак з їжачком, який виглядає не тільки круто, але завдяки фурнітурі ще і зручний для використання;
 • просто та зі смаком - однотонний рюкзак для дівчинки стане улюбленим аксесуаром.

Ви можете обрати однотонний та різнокольоровий дизайн для шкільного ранця. Кожен з них ідеально підкреслить індивідуальність дитини.

Підібрати рюкзак для школяра нескладно, якщо враховувати всі побажання малюка та вміло поєднувати їх з комфортними умовами. Тому намагайтеся звертати увагу на всі елементи та фурнітуру конструкції.

Кешбек зараховується у вигляді бонусів на рахунок учасника програми лояльності:

 1. Активний через 14 днів після начислення.
 2. Баланс можна перевірити в особистому кабінеті у розділі «Загальна інформація»
 3. Накопиченими бонусами можливо оплатити до 50% вартості наступної покупки.